To my – ci prawidłowi.

Taki się czuję, taki prawidłowy. Chłopaki myślę też. Można się nie zgodzić, można dyskutować kto ma insze zdanie. Nie zmienisz tego. Choć możesz pomóc mi coś odkryć, coś poznać, coś zmienić. Mogę to zaakceptować odrzucić, zależy czy będzie to prawidłowe. I nie będzie to prawidłowe dla każdego. Ważne, żeby było dla mnie.

Sęk w tym o jakiej prawidłowości mówimy. Jej paradoks może polegać na tym, że wszyscy możemy być prawidłowi, a zupełnie różni od siebie. Nie każdy będzie tak prawidłowy jak Ty, ale to nie znaczy, że jest taki mniej lub bardziej. Po prostu inaczej, bo nie mówię o zbiorowej prawidłowości – o zbiorze cech, wartości, przekonań wspólnych dla danej grupy. Nope. Nie o tym będzie mowa. Nikt nie powinien mieć absolutnego wpływu na to jaki system obieramy i z czym się czujemy dobrze.

Bo po krótce Jacek jestem i czuję się prawidłowy. Prawidłowy, bo trenuję i żyję w zgodzie z sobą. Wiem dlaczego to robię, co mi to daje, co sobie cenię, jakie wartości wyznaję, ile precków trzeba zgasić, żeby skok był perfekcyjny. Wszystkie.
trip-3Nie chcę nikomu nic narzucać. Nie chcę stanowić wzoru, autorytetu. Ewentualny przykład. Chcę przekazać co mi w duszy gra i zachęcić Cię do refleksji, interpretacji. Moje myślenie jest równie prawidłowe jak i mylne, bo prawidłowość o jakiej mówię nie jest uniwersalna. Dla każdego jest inna. Nasza natura jest równie wspólna jak i inna, dlatego każdy będzie cenił sobie po części inne wartości. Ważne, żeby żyć w zgodzie z samym sobą i tego szukać w swoim treningu. Siebie. Podążanie za trendami, za inspiracjami jest świetne, jest potrzebne, to nas rozwija i często z tego rozwoju jesteśmy szczęśliwi. Nie zapominajmy jednak o sobie i znajdźmy samych siebie w tym wszystkim. Odrzućmy na czas refleksji wartości i przekonania, które nabyliśmy do tej pory i otwórzmy się na to, co sami w głębi siebie myślimy, kim jesteśmy.

Ja Ci nie powiem co jest złe, a co dobre. Nie powiem Ci, czy myślisz prawidłowo czy nie. Nie w tym kontekście. I o to mi z grubsza chodzi na tym blogu. Nie chcę Ci niczego narzucać. Nie jestem wzorem. Prawidłowy się czuję, ale niejednokrotnie popełniam błędy. Jedno co, to chcę żebyśmy znaleźli się na wspólnej drodze do poznania się i siebie, do znalezienia swojej prawidłowości. Bądźmy otwarci i świadomi. Nie zawsze myślimy prawidłowo, a często  nasze myśli są nabyte. Nie możemy nabyć czyjejś prawidłowości, nie możemy nawet mieć pewności, że to myśli tej osoby! Dlatego tak ważna jest osobista refleksja i sam to w tym momencie robię, na bieżąco.
trip-37

Także, czy zawody powinny się odbywać? Czy puchar to dobry pomysł? Czy słodkie naleśniki z ketchupem mają sens? Powiesz, że głupie, ja że smaczne. Nie zmienisz tego. Powiedz, że niezdrowe – przemyślę. Może zjem z pomidorem?

2 uwagi do wpisu “To my – ci prawidłowi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s