Alternatywa, czyli po co to wszystko

Rosnąca popularność parkour, natłok nowych filmów, zawody, filmy „best of” – wszystko to buduje pewien jego obraz, który nie do końca odpowiada temu, który poznawaliśmy my i tego który chcemy dalej przekazywać.

Wartości, które przyciągnęły mnie i skłoniły do spróbowania parkour, mają coraz mniejsze znaczenie. Brak konkurencji, pokonywanie SIEBIE i swoich słabości, pokonywanie PRZESZKÓD, „być silnym by być użytecznym”, „być i trwać” zamieniły się kto wyżej, kto dalej, kto więcej. Przemieszczanie zmieniło się w skakanie, sztuka zmieniła się w sport.

Parafrazując – „Nie o taki parkour walczyłem”

Już jakiś czas temu stwierdziłem, że potrzeba jakiejś alternatywy. Alternatywy do sportowego podejścia do parkour. Alternatywy do stowarzyszeń, teamów, klubów, federacji. Potrzeba jej nie dla nas – osób, które przez te kilka dobrych lat ukształtowały już  swoje poglądy, ale dla nowych osób w naszym środowisku, bo jeśli nie my, to kto o to zadba?

Pomysłem swojego miejsca w sieci, który zrodził się w mojej głowie, podzieliłem się z osobami, które nie dość, że są moimi przyjaciółmi od dawna, inspirują mnie także w wielu dziedzinach życia. Okazało się, że nie jestem odosobniony w swoich poglądach, czego efektem jest niniejsza strona.

Podsumowując – nie zawsze będzie miło, nie zawsze kolorowo, nie zawsze zgodnie z ogółem, ale zawsze prosto z serca.

To tyle jeśli chodzi o wstęp. Zachęcamy do czytania, udostępniania i wyrażania swojego zdania w komentarzach. Jeśli się nie zgadzasz, tym bardziej zachęcamy do dyskusji.

P.S. Od razu zaznaczę, że nie zamykamy się na nikogo, więc jeżeli masz coś do przekazania(jednorazowo lub regularnie) i chcesz to opublikować – napisz do nas!

Jedna uwaga do wpisu “Alternatywa, czyli po co to wszystko

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s